Využití najde vždy

Také se Vám zdá, že slovo kutil dostalo v poslední době tak trochu hanlivý nádech? Možná za to mohou dvě televizní postavičky, které na co sáhnou, tak to porovnají tak, že to má docela jinou funkci.

·         Takže se nebudu ptát, jestli máte doma kutila, ale použiji hezký český výraz.
o   Máte doma šikovného partnera, který pracuje rád se dřevem?
·         Pokud mi odpovíte kladně i na druhou otázku, tak mám pro Vás skvělý nápad.
o   Máte dům s velkou zahradou a vzrostlými stromy? Ano? A už na ní máte stromový domek? Využití by jistě měl.

domeček

1.     Přijede Vám v létě nečekaná, ale početnější návštěva.
2.     Domluví se na Vás bývalí spolužáci.
3.     Máte děti školou povinné, které jsou ve fázi neustálého odmlouvání –  když už to s nimi bude k nevydržení, jednoduše je zaženete na strom.
4.     Potřebujete čas od času naprosté soukromí – stačí vytáhnout žebřík nebo schůdky a nikdo na Vás nemůže.
5.      Můžete dokonce svůj stromový domek i pronajímat letním turistům. Ve stanu už spal kde kdo, ale o Váš strom se dozajista poperou.

Několik rad od odborníků

Mít dům na stromě není v Čechách už tak moc výjimečná záležitost. Pokud jste jich ještě moc nezahlédli, tak věřte, že je to jen tím, že jsou dobře ukryté ve větvích stromů. Možná, že by se hodilo pár rad na závěr.

·         Rada od zahradníka– pokud bude mít dům jako základnu kmen živého stromu, určitě se nevyhnete zásahu do jeho těla. Narušení kůry stromům velice škodí a obnaženým místem se do něho může dostat infekce. Proto je potřeba být ohleduplným a do stromu zasahovat co nejméně.

dům na strome

·         Rada profesionálního stavitele –postavte takový dům, který Váš strom udrží. Váha domku musí být adekvátní k síle kmenu stromu.

·         Rada hasiče– nic nehoří lépe a rychleji nežli dům, který je na stromě. Ale i do takovýchto staveb se dají dát kamna na dřevo. Pokud máte dobře udělaný komín, není se čeho obávat.