Nové štěňátko do domu je velký krok! Víte, co vše si musíte doma nachystat před jeho příchodem a kolik vás to bude stát? Pokud ne, tak čtěte dál! Nicméně v první řadě je nutné říct, že na výbavě pro štěně byste určitě neměli šetřit. Vždyť už i samotná koupě psa vás vyjde odhadem na kolik desítek tisíc korun – například kvalitní štěně akita inu Kenichiai s předpokladem k chovu pod třicet tisíc prostě nekoupíte. Určitě se tak nevyplatí na takovém pejskovi šetřit na jeho výbavě.
První velmi důležitou věcí, která vám doma při příchodu štěňátka nesmí chybět, jsou misky na žrádlo a na vodu. Určitě uděláte nejlíp, pokud koupíte rovnou nějaké nerezové s protiskluzovými pacičkami. Určitě vybírejte i takovou, kterou pes packou nepřevrhne. V opačném případě budete ze země několikrát denně utírat vodu.
Další věcí, je pelech, nebo bouda. Každé štěně musí mít někde pocit bezpečí a hlavně v prvních dnech je nutné, aby se mělo kde schovat – a o to více, pokud doma už nějakého mazlíčka nebo dítě máte. Jakmile pejsek povyroste, už si jistě najde sám místo, kde se cítí nejbezpečněji a nejpohodlněji. Nicméně ze začátku je potřeba jej nasměrovat.
Kromě těchto věsí, určitě budete potřebovat i oboje a vodítko. Pokud máte psa malé rasy, vybírejte místo klasického obojku kšíry. Na nich se pejsek nebude škrtit a bude se mu nosit pohodlně. Se zvykáním si na obojek začněte co nejdříve. Pejskům to trvá a bez něj prostě jít ven nemůžete.
Vodítko vybírejte taktéž podle velikosti plemene. Myslete na to, aby vodítko bylo dostatečně dlouhé a pejsek se na něm dostatečně proběhl. Taktéž ale mějte na paměti to, že ne všechny vodítka udrží štěňata velké rasy! Pokud byste si to předem neověřili, mohlo by se vám štěně snadno utrhnout a neštěstí by bylo hned na světě. Informaci o tom pro koho je vodítko určené se dočtete v příbalovém letáku.